Aktuality


Pozvánka na podzimní koncert: W. A. Mozart: Requiem.

Requiem koncert
Slavné Mozartovo Requiem pro Vás zahrajeme a zazpíváme již příští týden ve čtvrtek! Přijďte se zasnít, zameditovat anebo se jen tak pohroužit do tohoto velkolepého duchovního díla obestřeného tajemstvími...
Uvidíte, že Váš podzim se rázem stane ještě barevnějším. Na koncertě bude slavnostně pokřtěno naše nové album. Abychom Vás natěšili, přikládáme malou ochutnávku.
My se na Vás těšíme moc!


celý článek...
Vloženo - Pondělí  6. 11. 2017

Zemřel Jindra Řezanka člen orchestru

Milí přátelé, muzikanti, zemřel náš kamarád, člen skupiny prvních houslí, dlouholetý člen (snad i zakládající člen) orchestru JINDRA ŘEZANKA. Skvělý, vtipný parťák, neuvěřitelný houbař a hlavně dobrý člověk. Zavzpomínejte...celý článek...
Vloženo - Neděle  29. 10. 2017

Nová sezóna začíná přípravou na podzimní koncert.

Další sezóna symfonického orchestru právě začala a my pro vás připravujeme jeho první část, podzimní koncert, kde zazní Mozartovo Requiem. Celý symfonický orchestr, sbory i sólisté se na vás budou těšit 16. listopadu ve 20 hodin v Národním domě. Během koncertu proběhne i křest nejnovějšího alba nahraného v českém rozhlase, Přijďtě a nechte se unést bohatou klasikou v podání téměř sto členného hudebního tělesa!
celý článek...
Vloženo - Středa  6. 9. 2017

Děkujeme všem za krásný večer v hale tkalcovny!

Interaktivní koncert symfonického orchestru v bývalé tkalcovně Slezanu byl opravdu skvělým zážitkem, jak pro posluchače, tak pro členy orchestru. Mile nás překvapila vysoká účast návštěvníků i rodin s dětmi. Na netradiční splynutí posluchačů s orchestrem i následný workshop máme od vás spoustu pozitivních ohlasů a jsme moc rádi, že se vám tento způsob přiblížení klasické hudby líbil. Děkujeme za krásný večer a těšíme se na vás při dalším setkání.


celý článek...
Vloženo - Sobota  1. 7. 2017

Symfonický orchestr zblízka !

Symfonický orchestr Frýdek-Místek bude i letos součástí největšího benefičního festivalu Sweetsen fest. Nebude to však tradiční koncert na jaké jste zvyklí.

Tentokrát se stanete součástí orchestru a uvidíte jej zblízka jako nikdy předtím.

Ve čtvrtek 22. června 2017 v 18 hodin - bývalá přádelna Slezan na Těšínské ulici.

Je libo housle nebo tympány, flétny nebo trombóny ?
Usaďte se kdekoliv se vám zlíbí a vychutnejte si známé chytlavé skladby z pozice kterou si sami vyberete!


Více se dozvíte na stránce koncertu!

Vloženo - Středa  14. 6. 2017

Festivalový koncert v Příboře.

V neděli 14. května 2017 v 18 hodin v kulturním domě v Příboře proběhne
Národní festival neprofesionálních komorních a symfonických těles
.
V programu vystoupí Komorní orchestr Kopřivnice, Dechový orchestr mladých z Příbora a Symfonický orchestr Frýdek-Místek. Více informací na stránce koncerty.
Vloženo - Pondělí  8. 5. 2017

Fotky z jarního koncertu na náměstí v Mísktu.

Ještě jednou můžete nasát krásnou atmosféru jarního koncertu v nádherném slunečném dni na náměstí Svobody v Místku, kde frýdecko-místecký symfonický orchestr zahrál. Přejít do fotogalerie...
Vloženo - Pátek  5. 5. 2017

Jarní koncert na náměstí v Místku !

Milí přátelé a příznivci symfonické a jiné hudby,

přijměte naše srdečné pozvání na slavnostní jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek k příležitosti oslav 750 let od založení města Frýdku-Místku, který proběhne tentokrát netradičně pod širým nebem na náměstí Svobody v Místku v pondělí 1. 5.

Přijďte načerpat atmosféru slavnostních skladeb, jako je Bolero, Šeherezáda nebo Schubertova "Nedokončená" symfonie, a zjistit, jaké to je, když prostor historického náměstí okolo Vás rozechvějí tóny více než padesáti nástrojů. Koncert začíná v 18 hodin a vstup je zdarma.

V případě příliš nepříznivého počasí se koncert uskuteční v sále Národního domu.

Těšíme se na setkání!

celý článek...
Vloženo - Pondělí  17. 4. 2017

Vzpomínáme...

Drazí přátelé, dne 5. 4. zemřel náš dlouholetý hráč, kamarád, skvělý muzikant a velmi milý člověk, František Butora. Vzpomínáme na naše společné zážitky a početná hraní, při kterých byl František až dosud ve své sekci vždy velkou oporou, a moc si přejeme, aby mu bylo v muzikantském nebi dobře... Poslední rozloučení proběhne v pondělí 10. 4. v 11 hodin v kostele sv. Bartoloměje ve Frýdlantě nad Ostravicí..

Vloženo - Pátek  7. 4. 2017

René Souček pokřtí novou desku !

Spřízněná duše symfonického orchesrtu, René Souček, autor Frýdecko-Místecké hymny pokřtí 18. března v Národním domě své nové album, na jehož nahrávání se podílelo i pár členů našeho orchesrtu. Více zde...
Vloženo - Pondělí  6. 3. 2017zpět     nahoru     domů     tisk

Přihlášení pro členy SOFM

Vyhledat na stránkách:Facebook

 Odkazy


Aktuality  -  Historie  -  O společnosti  -  Koncerty  -  Fotky  -  Videa  -  Chci hrát v orchestru  -  Partneři  -  Kontakty


Copyright © 2014 Společnost pro symfonickou a komorní hudbu ve Frýdku-Místku. Všechna práva vyhrazena.


Přihlašovací jméno: Heslo: